• Co wchodzi w skład usług spawalniczo-ślusarskich?


f-115186-co-wchodzi-w-sklad-uslug-spawalniczo-slusarskich(1).jpg

Co wchodzi w skład usług spawalniczo-ślusarskich?

Do jednych z podstawowych działań z zakresu obróbki metali jest wykonanie prawidłowo wyglądającego spawania, cięcia bądź szlifowania. Bez wątpienia prace te należy przeprowadzać tylko specjalnie do tego stworzonymi urządzeniami. Dzięki umiejętnościom fachowców dostępne są różnorodne produkty wykonane ze stali lub aluminium. Sprawdź, czym dokładnie charakteryzują się wymienione usługi.

 

Spawanie metodą MIG/MAG

 

Technika ta wykorzystywana jest podczas spawania dwóch materiałów takich jak: stal konstrukcyjna niestopowa, nisko- i wysokostopowa oraz aluminium, magnez, miedź lub innych metali niezależnych. Spawanie metodą MIG/MAG wykorzystuje przede wszystkim łuk elektryczny, który jest wynikiem topienia się elektrody oraz spawanego tworzywa. Sposób ten jest znaczniej wydajniejszy, niż gdy do spawania używa się otulone elektrody. Ponadto jest on znacznie tańszy, ponieważ cena materiałów bywa niższa nawet o 20%. Co więcej, jakość pozyskanych spoin potrafi zachwycić nawet najlepszych fachowców. Niektóre przedsiębiorstwa decydują się na zmechanizowanie i zautomatyzowanie spawania metodą MIG/MAG, ponieważ w tym rodzaju spawania pojawia się taka możliwość.

 

Ślusarskie cięcie

 

Do jedną z najczęściej oferowanych usług z zakresu prac ślusarskich jest cięcie blach stalowych lub aluminiowych. Czynność ta przeprowadzana w sposób profesjonalny może być wykonywana specjalną gilotyną. Jednak proponowane są także cięcia przy użyciu palnika i piły taśmowej. Dzięki temu zleceniodawca dostaje pożądany kawałek blachy, który może być dodatkowo dowolnie kształtowany. Taka obróbka materiałów jest dostępna w ofercie firmy Ostromet. Oznacza to, że każda osoba zainteresowana różnorodnie wyciętymi elementami z blach, może uzyskać w tym miejscu pomoc. Bez wątpienia usługi świadczone przez to przedsiębiorstwo zadowolą nawet najbardziej wymagającego klienta.

 

Szlifowanie metali

 

Współczesna branża przemysłowa stosuje szlifowanie metali w celu pozyskania estetycznie wyglądającej powierzchni. Jest to nic innego jak mechanicznie usunięcie chropowatości oraz naddatku powstałego podczas produkcji. Co więcej, to doskonały sposób nadawania odpowiednich kształtów, jak i wymiarów danego kawałka metalu. Ponadto metoda ta jest jednym z elementów wykorzystywanych w trakcie zabezpieczania owej powierzchni np. przed naniesieniem preparatów antykorozyjnych. Dzięki temu można ochronić metal przed działaniem szkodliwych czynników pochodzących z zewnątrz.

 

Proces szlifowania powinien być przeprowadzany przez profesjonalistów, z fachem w rękach i precyzją w oku. Duże umiejętności w wykonywaniu estetycznych form z trudnych surowców, jakimi są metale to podstawowy atut osób pracujących w tej branży. Niektóre działania z zakresu obróbki metali pomagają uzyskać zachwycająco wypolerowane, gładkie powierzchnie, a to podczas tworzenia otworów jest bardzo istotne. Ten element usług ślusarskich dedykowany jest różnym branżom w tym meblarskim. Dzięki umiejętnej pracy szlifierką możliwe jest uzyskanie gładkich wgłębień, dokładnych metalowych detali ozdobnych czy wysokiej klasy gwintów. Natomiast przeprowadzone szlifowanie potrafi zachwycać niezmienionym wyglądem przez lata.